Phone+420 737 479 608 Po-pá 9:00-17:00
Praha
Praha

Nejlepší krabičková dieta Praha

Programy

Fotogalerie

Recenze

Mapa rozvozu

hlavni-stranka


[[section_1]]Na co se v našich lowcarb krabičkách můžete těšit?

[[section_2]]

 

Jídelníček a jídla jsou připraveny výživovými specialisty a týmem pod vedením šéfkuchařů Radka Pecka, Aleše Karpíška (ex Ambiente) a Radka Šafránka (ex Grand Cru), takže můžete očekávat na kraničkové jídlo nadstandardní kulinářský zážitek.

Jídla připravujeme z čerstvých základních a sezónních potravin v nejvyšší dostupné kvalitě. U masa to znamená bio nebo farmářskou kvalitu. V případě hovězího používáme pouze to nejlepší 4 týdny vyzrálé maso.

Vybíráme a připravujeme jídlo takovým způsobem, aby toto jídlo bylo co nejvíc výživné a naopak jsme snížili obsah antinutrientů.

Jídlo nedoslazujeme cukrem ani umělými sladidly a nedochucujeme glutamáty.

Nepoužíváme žádné polotovary ani ultrazpracované průmyslové produkty.

Nezahušťujeme jídlo pšeničnou moukou ani mléčnými produkty. Místo toho raději zahušťujeme rozvařenou zeleninou nebo kokosovým mlékem.

Při přípravě používáme pouze kvalitní tuky. Vaříme na olivovém, kokosovém oleji nebo přepuštěném másle.

Jídla připravujeme jako výživově vyvážené, aby vám nechyběly žádné vitamíny, minerály a stopové prvky.


 

 

[[section_3]]Jak si mám vybrat nejvhodnější dietu/program?

[[section_4]]

 

Nejvhodnějším začátkem pro každého je program Whole-30. Ten krátkodobě eliminuje většinu potenciálně problematických potravin a může vám pomoci odhalit příčinu únavy, alergií nebo intolerancí. Většině lidí například umožní identifikovat kravské mléko jako zdroj zdravotních komplikací.  

Porovnat vhodnost různých stravovacích směrů můžete ve srovnávací tabulce Lowcarb vs Paleo, Whole30, AIP.

Nejlépe vám však poradí naši výživoví specialisté na základě vaší objednávky na míru.

[[section_5]]Která dieta je nejlepší na hubnutí?

[[section_6]] 
 

Vysoký podíl sacharidů v běžné západoevropské stravě (300-600g/den) je prokázaným důvodem podporujícím vznik obezity, cukrovky, vysokého tlaku a mnoha dalších civilizačních onemocnění. Proto všechny naše diety kromě programu Fitness mají výrazně snížený podíl sacharidů. Sacharidy jsou pak nahrazovány zdravými tuky jako zdroj energie. Nejvíce snížené množství sacharidů má náš program nízkosacharidového stravování Lowcarb. Tento program je nejvhodnější pro hubnutí a dlouhodobé udržení váhy. 
 

[[section_7]]Je Whole30 a Lowcarb dieta vhodná na hubnutí?

[[section_8]] 
 

 

Whole30 není ani tak dieta, jako 30 denní program změny stravovacích návyků a životního stylu. Přesto více než 90 % lidí během programu zhubne či dosáhne optimální váhy vlivem zlepšení zdravotního stylu. Po ukončení prvních 30 dní lze buďto i nadále pokračovat se stravováním podle Whole30 nebo Paleo či Low carb high fat stravováním. Čím déle pak s novým jídelníčkem vydržíte, s tím větší pravděpodobností dokážete váhu udržet nebo zhubnout ještě více.

 

Cílem programu Whole30 je změna k lepšímu na celý život*:

Zlepšení zdravotního stavu (zbavení se zánětů, ekzémů, alergií, zažívacích problémů, únavy a mnoho dalšího)

Zbavení se stravovacích zlozvyků jako je přejídání a hladovění, závislosti na jídle, sladkém nebo průmyslově zpracovaných potravinách, nočních nájezdech na ledničku

Zvýšení sebedůvěry, životní energie a spokojenosti

 

Dle zkušeností absolventů programu je dobré tento program zopakovat 1–2× ročně.

 

Naše Lowcarb krabičková dieta je na hubnutí vhodnější, pokud nemáte problém s mléčnými produkty. Je volnější, co se týká šíře produktů, které můžete jíst. Naši zákazníci jsou obvykle schopni zhubnout 2-8 kg, průměrně 4,5 kg. Tempo hubnutí postupně typicky klesá, -20 kg lze obvykle dosáhnout až během 3 měsíců. Přečtěte si recenze zákazníků našich krabičkových diet.

 

Začít 1-2 měsíci Whole30 programem před přechodem na dlouhodobé Lowcarb stravování je ideální varianta pro vaše zdraví i hubnutí.

 

[[section_9]]Jaká je velikost porcí? Nebudu mít hlad?

[[section_10]] 
 

 

Určitě nebudete. Děláme standardní velikost jídel stejně jako v bistru ve dvou variantách – 3 jídla denně a 2 jídla denně. Pro ty hladové, pro ty s větší postavou nebo vyšším fyzickým výdejem energie, doporučujeme verzi 3 jídel. Více jídel denně také snižuje pravděpodobnost vašeho úletu ke sladkostem.
 

 

Je možné objednat následující varianty

2 jídla denně (oběd, večeře)

3 jídla denně (snídaně, oběd, večeře) - kaloricky rozdělené přibližně na třetiny mezi jednotlivá jídla)

​​

Při 3 jídlech denně (snídaně, oběd a večeře) nabízíme program ve variantách

1700 kcal (7100 KJ) = malá porce, jedno jídlo 565 kcal (snídaně, oběd i večeře stejně)  

1900 kcal (7950 KJ) = střední porce, jedno jídlo 635 kcal

2300 kcal (9600 KJ).= velká porce, jedno jídlo 760 kcal

3000 kcal (9600 KJ).= velká porce, jedno jídlo 760 kcal, ale jsou dvě večeře, celkem 4 jídla

Při 2 jídlech je obsah pouze 2/3 z uváděného celkového denního příjmu. Tedy například 2 jídla velikosti 1900 kcal budou mít dohromady 1270 kcal.

Podle vašeho cíle (například hubnutí, udržování, alergie a intolerance) si pak pro jednotlivé kalorické varianty můžete vybrat z různých programů s různými poměry makroživin. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu můžete ji kdykoli změnit. Můžete si také nechat přizpůsobit krabičky na míru.


 

 

 

[[section_11]]Co když mám potravinovou intoleranci nebo alergii?

[[section_12]]

Cukr, mléčné produkty, lepkové obiloviny a rafinovanou sóju nepoužíváme v bistru vůbec. Ve Whole30 pak nejsou povolené obiloviny žádné, stejně tak ani fermentovaná sója (např. tempeh).Dle individuálních požadavků na alergeny a intolerance, jsme schopni pro Vás připravit také jídlo bez některých nebo všech následujících alergenů:

* Vejce * Celer * Sezam * Ryby * Hořčice * Lilkovitá zelenina (Lilek, Papripka, Rajčce) * Oříšky * Avokádo * Vepřové maso.Výjimky můžete objednat zde: 

Více informací o individuálním vyřazování surovin.

Pokud ale nejsou ze zdravotních důvodů nutné, nedoporučujeme je. Je snazší třeba řepu z jídla jednoduše vyhodit.
 

 

Nahoru