top of page

Hledáme dobrovolníky s diabetem 1. typu stravující se podle pravidel Low carb!

Hledáme dobrovolníky s diabetem 1. typu stravující se podle pravidel Low carb! Pomozte a zapojte se do přípravné fáze klinické studie "Nízkosacharidové stravování u dětí s T1D" organizované Oddělením dětské diabetologie Pediatrické kliniky 2.LF UK a FN v Motole pod vedením prof. MUDr. Zdeňka Šumníka, Ph.D. a MUDr. Víta Neumana.


Cílem přípravné fáze je získat klinická a laboratorní data pacientů s T1D s dlouhodobou zkušeností s Low Carb dietou - tedy způsobem stravování, kdy je denní příjem sacharidů pod 130g denně. V rámci přípravné fáze budou dobrovolníci v jeden pozváni do FN v Motole k vyplnění jídelníčku s dotazníkem a odběrům. Čas strávený studií bude dobrovolníkům finančně rekompenzován.


Nutric Bistro bude i do této studie dodávat Lowcarb krabičkovou dietu s cílem ověřit vhodnost toho způsobu stravování při přesně definovaném kalorickém příjmu. Další výhodou krabičkového stravování je 100 % dodržovaní povolených surovin, jídelníčku, založeného na přirozených surovinách, s vysokým obsahem mikroživin (minerálů, vitamínů a stopových prvků).

 

V případě zájmu se prosím obraťte e-mailem na tým Nutric Bistra, v brzké době obdržíte více informací.

Přihláška dobrovolníků Diabetiků 1. Typu
bottom of page