Lowcarb - nízkosacharidová dieta

1. Dieta s nízkým obsahem sacharidů snižují chuť k jídlu
Studie ukazují, že omezení sacharidů může automaticky snížit vaši chuť k jídlu a příjem kalorií.

2. Low-Carb diety vedou k většímu rychlému hubnutí
Téměř bez výjimky vedou diety s nízkým obsahem sacharidů k krátkodobějšímu úbytku hmotnosti než v dietách s nízkým obsahem tuku. Zdá se, že diety s nízkým obsahem sacharidů z dlouhodobého hlediska ztrací výhodu.

3. Větší podíl ztrát tuku pochází z břišní dutiny
Velké procento ztráty tuku v potravinách s nízkým obsahem sacharidů bývá škodlivým břišním tukem, o němž je známo, že způsobuje vážné metabolické problémy.

4. Triglyceridy mají tendenci drasticky klesat
Nízkosacharidové diety jsou velmi účinné při snižování triglyceridů v krvi, což jsou molekuly tuku, které zvyšují riziko srdečních onemocnění.

5. Zvýšení hladiny "dobrého" HDL cholesterolu
Diety s nízkým obsahem karbohydrátů mají vysoký obsah tuku, což vede k působivému zvýšení hladiny "dobrého" HDL cholesterolu v krvi.

6. Snížené hladiny cukru v krvi a inzulínu
Nejlepší způsob, jak snížit hladinu cukru v krvi a inzulínu, je snížit spotřebu uhlovodíků, která může léčit a případně i zvrátit diabetes 2. typu.

7. Může snížit krevní tlak
Řezání sacharidů vede k významnému snížení krevního tlaku, což by mělo snížit riziko mnoha běžných onemocnění.

8. Efektivní proti metabolickému syndromu
Zdravá výživa s nízkým obsahem sacharidů účinně zvráti všechny pět klíčových symptomů metabolického syndromu, což je vážný stav, který zvyšuje riziko srdečních onemocnění a diabetes 2. typu.

9. Vylepšené hladiny LDL cholesterolu "špatné"
Když budete jíst stravu s nízkým obsahem sacharidů, zvyšuje se velikost "špatných" částic LDL, což snižuje jejich škodlivé účinky. Omezení sacharidů může také snížit počet celkových LDL částic ve vašem krevním řečišti.

10. Léčba pro mnohá mozková onemocnění
Nízkosacharidové a keto diety se prokázaly jako prospěšné při léčbě epilepsie u dětí a jsou zkoumány pro jejich účinky na jiné mozkové stavy.