Doporučení výživoví poradci

Jakub Přibyl

Konzultant pro personalizovanou výživu s dlouholetou praxí v oblasti nutriční prevence a sportovní dietologie, lektor školy klinické naturopatie, člen společnosti pro výživu a české potravinářské společnosti (kde jako výrobce fortifikovaných potravin a doplňků stravy profesně „prozřel“). Provozuje vlastní poradenský a školící portál www.vyzivapro.cz, kde učí principy personalizované výživy. Je odborným garantem unikátního specializovaného e-shopu www.nejenleky.cz, konceptu tzv. etického obchodu, kde se nabízí výhradně kvalitní potraviny a doplňky stravy s důrazem na transparentní původ, technologii zpracování a složení.


Výživový styl: Neuznávám žádné dietetické systémy, nejsem stoupencem žádného alternativního výživového stylu, jídlo mám rád a snažím se k němu přistupovat i s určitým filozofickým a duchovním přesahem. Důraz tak kladu především na kvalitu a „technologický příběh“ potravin, včetně kontextu k našim individuálním genetickým dispozicím.


Eva Hanzalová

 O výživové směry se zajímám téměř tři roky s tím, že vedle tohoto stravovacího stylu jsem na sobě již vyzkoušela několikrát Whole30 (terapeutický výživový protokol), Autoimunitní protokol ( terapeutický výživový protokol vycházející z Whole30),  nízkosacharidové stravování (LCHF), Paleo stravování, takzvanou "racionální" stravu, vysokofrekvenční i nízkofrekvenční stravování ( Intermittent Fasting "IF"), protikvasinkovou dietu a nutriční ketozu. Všechny tyto styly stravování mají obrovský vliv na psychickou a fyzickou úroveň člověka a pokud jsou správně aplikované, jsou jednou z cest, jak případně získat zpět své zdraví a optimální váhu.

Ve své praxi výživového poradenství se primárně zaměřuji na LCHF, případně Paleo stravování v možné kombinaci s výše uvedenými styly stravování. Ke všem klientům přistupuji individuálně, protože jen tak je pravděpodobnost úspěchu při dosahování optimálního zdraví a váhy nejvyšší. Při tvorbě jídělníčků se zaměřuji zejména na vynechání nejčastějších alergenů, zohledňuji potravinové intolerance, zdravotní stav a léky. Jídelníčky sestavuji tak, aby došlo k pochopení metabolismu člověka a k tomu, že už nikdy nebudete potřebovat žádného výživového poradce.


Pro kontakt, pište na [email protected]