top of page

Whole-30 výživový restart

Whole30 je třicetidenní restart, který vám přinese zdraví a svobodu v jídle a úpravu Vašich stravovacích návyků.  Program Whole30, uvedený v knize Jídlo na prvním místě pomohl statisícům lidí z celého světa zlepšit si zdraví a přiblížit se k optimální váze. Program přináší také zlepšení kvality spánku, hladiny energie, nálady i sebedůvěry.

Určité skupiny potravin mohou mít vliv na Vaše zdraví a výkonnost, i když si to ani nemusíte uvědomovat. Většinou jsou to potraviny, na kterou můžete mít intoleranci. Mezi vyřazené potraviny patří mléčné výrobky, obiloviny (i pseudoobiloviny) a luštěniny.

 

Kniha Jídlo na prvním místě, případně navazující kniha Whole30 manželů Melissy a Dallase Hartwigových je nezbytným průvodcem pro všechny, kteří v programu chtějí pokračovat, anebo o jeho zahájení teprve uvažují. Nedílnou součástí programu je i zavádění skupin potravin. Ve výše uvedených knihách je uveden postup, jak při zařazování potraviny zpět do jídelníčku postupovat a poznat, zda máte na výše uvedené skupiny potravin intoleranci, nebo jaké pocity ve Vás tyto potraviny vyvolávají

30 dní: Varianta 3 jídel (snídaně, oběd, večeře), pondělí až pátek, včetně dopravy 

bottom of page