top of page
  • nutricbistro

Průmyslově zpracované potraviny. Proč škodí a jak se jim vyhnout?

Aktualizováno: 13. 7. 2020

Oběd zapijete limonádou, ke svačině zhltnete sladkou tyčinku, a když na vás večer přijde vlčí hlad, zaženete ho mraženou pizzou upečenou v troubě. Poznáváte se? Buďte opatrní. Přestože se průmyslově zpracované potraviny v posledních letech staly běžnou součástí našeho jídelníčku, mohou škodit víc, než si myslíme.


Doba se zrychluje a času, který jsme ochotni věnovat sami sobě, je stále méně a méně. Možná proto není divu, že průmyslově vyráběné potraviny v posledních letech a desetiletích zažívají takový boom. Častá konzumace průmyslově zpracovaných potravin (byť se některé z nich mohou tvářit jako dietní, nebo dokonce zdravé) přitom vede k obezitě a zkracuje život, podobně jako nedostatek pohybu.

Průmyslově zpracované potraviny vedou k obezitě a předčasným úmrtím, shodují se odborníci.
Průmyslově zpracované potraviny vedou k obezitě a předčasným úmrtím, shodují se odborníci.

Upozorňuje na to například studie, kterou v roce 2019 provedli výzkumníci z amerického National Institutes of Health [1]. Mimo jiné spočítali, že lidé, kteří preferují ultra zpracované průmyslové potraviny (processed food), průměrně za den zkonzumují o 500 kalorií víc než lidé, kteří konzumují potraviny v jejich přirozené podobě.


Obezita navíc není jediným vážným rizikem, které je s průmyslovými potravinami spojeno. Než ale pokročíme dál, pojďme se nejprve podívat na to, co si pod slovním spojením „průmyslově vyráběné potraviny“ vlastně představit.


Co jsou průmyslově zpracované potraviny?


Ultra zpracované průmyslově potraviny (UZPP) jsou relativně širokým pojmem, který můžeme rozdělit do dvou základních skupin. V prvním případě jde o potraviny, které byly upraveny mechanicky. Dobrým příkladem je například kupované mleté maso – přestože se to nezdá, výsledný produkt může být kromě masa doplněn i řadou jiných přísad.


Do druhé skupiny spadají potraviny, které výrobce upravil chemicky, a to přidáním známých „éček“ – konzervantů, barviv, sladidel, texturantů a jiných látek (typicky rafinovaného cukru a transmastných tuků). Přestože tyto látky potravinám dodají kromě trvanlivosti i chuť a vůni a útočí tak na naše smysly, navyklé na přemíru soli, cukrů a tuků, zcela v jídle zničí veškeré vitaminy a živiny a mohou mít na vaše zdraví výrazně nepříznivý vliv. Konzumujete totiž koktejl nejrůznějších látek, o kterých ani netušíte.