top of page

Proč krabičková dieta?

Aktualizováno: 25. 8. 2020

Nabízí se odpověď: „Proč ne?“. Máme takový pocit, že v dnešní době je to nejcennější čas. Čas na odpočinek, čas strávený s rodinou, čas věnovat se mimo práce také svým koníčkům. Pokud kromě toho chcete ještě věnovat část své pozornosti tomu, co jíte, zase si z toho pomyslného koláče času kousek ukrojíte.


Řeknete si možná: „No, dobře, ale stejně nevím, co jím“. Ale ano, víte. Za kvalitu použitých surovin můžeme dát téměř ruku do ohně. A pokud ne, minimálně se vám za ně zaručíme a vysvětlíme, podle jakých hledisek si vybíráme dodavatele. Vaříme šetrnými způsoby a nepoužíváme žádné konzervanty, zahušťovadla a dochucovadla, která by měla „vylepšit“ chuť jídla. I když chuťově,

a o tom jsme přesvědčeni, strádat nebudete. Používáme sůl, základní koření a čerstvé nebo sušené bylinky.


Používání co nejkvalitnějších surovin bez zbytečných přidaných látek souvisí už z principu s námi preferovanými styly stravování – whole30, low carb a vegan. Co se týče základních surovin jako je maso nebo zelenina, snažíme se o bio nebo alespoň farmářskou kvalitu.


Ještě stále nejste přesvědčeni? Jídlo vaříme vždy čerstvé a ihned zchladíme, abyste druhý den měli ke konzumaci připravené jídlo plné živin, které stačí jen ohřát. A to je jen chvilička. Teplé jídlo máte během minuty, a je jedno zda ho ohříváte v mikrovlnce nebo třeba na pánvičce.


Některá jídla můžete sníst hned - párkrát do týdne vám přichystáme salát, vaječnou frittatu, cuketové nebo dýňové placky. Tyto dobroty zpravidla chutnají nejlépe studené.


Chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času


Nám to dává smysl a chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času. A to nemluvíme o tom, kolik času strávíte třeba při čekání na oběd v restauraci nebo kolik vody a energie i po finanční stránce spotřebujete na mytí nádobí


Dnes přece není žádná ostuda odebírat krabičky. Ušetříte čas a ještě se pochlubíte kolegům

v práci, co za často nezvyklé kombinace máte k jídlu. Zjistili jsme totiž, že stále docela dost lidí považuje za standard knedlíky a omáčku nebo maso a těstoviny. Toto u nás nenajdete. Také se může stát, že už kvalitu budete vyžadovat vždy a všude. To budeme ovšem jedině rádi. Může se z toho totiž také stát váš nový životní styl. A to je dobře. Kvalitu u nás hlídat nemusíte, hlídáme ji my. Nicméně, pokud už kvalitní jídlo zkusíte, poznáte ho a budete ho vyžadovat i v běžném životě, třeba na pracovním obědě nebo při běžném nákupu ;)


Pokud lépe jíte a netrpíte hlady, co to znamená? Ano - nepřepadají vás chutě ani vlčí hlad. Takže nemáte nutkání dát si v metru pizzu, párek v rohlíku nebo jiné nepříliš výživné svačinky :). T