top of page

Krabičkování je hlavně úspora času

Aktualizováno: 25. 8. 2020


Obrovská časová úspora, méně starostí a lepší zdraví.

Máme takový pocit, že v dnešní době je čas tím nejcennějším: čas na odpočinek, čas strávený s rodinou, čas věnovat se kromě práce také svým koníčkům. Pokud kromě toho chcete ještě věnovat část své pozornosti svému jídelníčku, tak znovu o kousek z pomyslného koláče času přijdete.


Řeknete si možná: „No, dobře, ale stejně nevím, co jím“. Ale ano, víte. U krabiček z Nutric Bistra za kvalitu použitých surovin můžeme dát téměř ruku do ohně. A pokud ne, minimálně se vám za ně zaručíme a vysvětlíme, podle jakých hledisek si vybíráme dodavatele. Vaříme způsoby šetrnými k živinám, nepoužíváme žádné konzervanty, zahušťovadla a dochucovadla, která by měla „vylepšit“ chuť jídla. S dobrými surovinami nejsou zapotřebí. Stačí jen sůl, koření a čerstvé nebo sušené bylinky.


Používání co nejkvalitnějších surovin bez zbytečných přidaných látek souvisí už z principu s námi preferovanými styly stravování – whole30, lowcarb a vegetarian. Co se týče základních surovin jako je maso nebo zelenina, snažíme se o bio nebo alespoň farmářskou kvalitu (záleží na sezónní dostupnosti).


Do dvou minut jíte zdravě

Jídlo vaříme každý den čerstvé a ihned ho zchladíme, abyste druhý den měli ke konzumaci připravenou snídani, oběd či večeři plnou živin, které stačí jen ohřát. Teplé jídlo máte během 2 minut, a je jedno zda ho ohříváte v mikrovlnce nebo třeba na pánvičce. Nemusíte se tedy stresovat, zda budete mít čas na vaření a zahánět hlad nezdravými sušenkami.


Co to znamená, pokud lépe jíte a netrpíte hlady?

Nepřepadají vás chutě ani vlčí hlad. Takže nemáte nutkání dát si na benzínce pizzu, bagetu, párek v rohlíku nebo jiné nepříliš výživné svačinky. Všechny jmenované "delikatesy" představují jen prázdné kalorie bez živin a způsobují chvilkový dobrý pocit z ukojení "hladu".


Pokud si krabičky necháte doručovat do práce, jdete už domů bez hladu. Případně je fajn, když přijdete domů a máte navařeno. Máte se vždy na co těšit.


Některá jídla můžete sníst hned - párkrát do týdne vám přichystáme salát, vaječnou frittatu, cuketové nebo dýňové placky. Tyto dobroty zpravidla chutnají nejlépe studené.


Chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času

Chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času, což nám dává smysl. A to nemluvíme o tom, kolik času strávíte třeba při čekání na oběd v restauraci neb