top of page
  • nutricbistro

7 nejlepších českých podcastů (nejen) o jídle a zdraví

Baví vás jídlo? Zajímá vás, co různé potraviny dělají s vaším tělem? Nebo třeba „jen“ rádi posloucháte lidi, kteří opravdu vědí, o čem mluví? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli „ano“, pak čtěte dál. A nastavte při tom uši. Dnes vám totiž přinášíme tipy na ty nejinspirativnější české podcasty o zdravém životním stylu.


Jen málokteré téma v současnosti budí tolik otázek a diskusí jako právě téma výživy a zdraví. A není se čemu divit. Vždyť co člověk, to odlišná životní i zdravotní zkušenost, a co člověk, to odlišné potřeby – ať už ve stravování, nebo v životě jako takovém.


Vytipovali jsme pro vás proto podcasty, které vás svým pohledem na stravování, nemoci nebo třeba biohacking mohou inspirovat k něčemu novému. Protože i když každý z nich chápe téma výživy trochu jinak, jedno mají všechny společné: jejich autoři opravdu vědí, o čem mluví.


Cukrfree Podcast


Za projektem Cukrfree stojí Janina D. Černá, nadšená propagátorka nízkosacharidového stravování a zdravého životního stylu. Jak sama často přiznává, v minulosti bývala na cukru závislá a byla to právě nízkosacharidová strava, která jí pomohla ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu bez přejídání a neustálých myšlenek na jídlo. I o tom si Janina povídá s inspirativními hosty, které pravidelně zve do svého Cukrfree Podcastu.


Kde si můžete Cukrfree Podcast pustit?


Cukrfree Podcast je dostupný na YouTube i na Spotify.


Naše oblíbená epizoda

Monika Němečková o cukrovce bez cukru:


Petr Ludwig a Deep Talks


Petra Ludwiga zřejmě znáte hlavně jako autora populární knihy Konec prokrastinace. Kromě toho ale rozjel i vlastní úspěšný podcast s názvem Deep Talks. Do něj si zve zajímavé osobnosti českého veřejného života, se kterými pak rozebírá vše od hodnot přes práci až po životní styl jako takový.


Kde si můžete Deep Talks pustit?


Petr Ludwig publikuje Deep Talks podcast na svém webu, na YouTube i na Spotify.