top of page
  • nutricbistro

Kolik cukru je moc? Prediabetes jako poslední varování těla

Aktualizováno: 25. 6. 2022

Někteří je považují za absolutní zlo, jiní si bez nich oběd nebo večeři nedokážou představit. Kolem sacharidů a jejich role ve stravování dodnes panuje mnoho mýtů. Kde je ale pravda? A kdy cukry pomáhají, a kdy už naopak začínají škodit?

Jak tělo nakládá s glukózou


Je nutné hned na úvod říct, že krátkodobý a nepravidelný kalorický nadbytek není pro tělo škodlivý. Jak uvádí Lukáš Roubík, zakladatel Institutu moderní výživy, pokud se celý rok stravujete kvalitně, týden sladkostí a alkoholu vám nijak neuškodí. Samozřejmě i naopak, pokud se celoročně stravujete nekvalitně, odlehčené recepty a vánoční diety vás po takto krátký čas nezachrání.


Jak ale poznat, zda se stravujete celoročně kvalitně či nekvalitně? Jaký příjem sacharidů, potažmo cukrů, je už přespříliš? Nebo byste se jim měli vyhýbat úplně?


Základem správného stravování je porozumět vlastnímu tělu a jeho funkcím. Strava tělem pouze nepropadne, s jednotlivými složkami organismus různě pracuje. Například obávané sacharidy se v procesu trávení rozkládají na glukózu, která se dále dostává do krve a je hlavním zdrojem energie pro tělo. Přínos však trvá pouze do chvíle, pokud tělu nedodáváte přebytek.

Příjem sacharidů nepředstavuje pro zdravý organismus problém, ten přichází až v přebytku.
Příjem sacharidů nepředstavuje pro zdravý organismus problém, ten přichází až v přebytku.

Pokud se do krve dostane zvýšené množství glukózy, postará se slinivka o to, aby se glukóza uskladnila ve formě glykogenu do buněk ve svalech, případně v játrech. Toto skladování řídí hormon inzulín, který slinivka produkuje. V případě, že tělo opět potřebuje více energie, glykogen se mění zpět na glukózu a putuje do krve.


Na využívání energie upřednostňuje tělo primárně sacharidy a až v případě nedostatku přepíná na čerpání energie z tuků. Pokud tedy dlouhodobě dodáváte tělu přemíru sacharidů, mechanismus již s nimi počítá a žádá další, konverze tuků na energii nebere v potaz.

Tělo však o takto zvýšenou hladinu cukru v krvi nestojí, proto se stále snaží produkovat více inzulínu. Ten se pokouší skladovat sacharidy ve svalech a játrech, pokud jsou však zásoby plné, další se odmítnou a játra mění sacharidy na triglyceridy, tedy tuky. Ty se ukládají a dochází k narušení leptinových signálů, tzn. mozek dostává informaci, že nemáte dostatek tělesného tuku, třebaže trpíte nadváhou.