top of page
  • nutricbistro

6 chytrých způsobů, jak ušetřit na krabičkové dietě

Aktualizováno: 17. 2. 2022

Krabičková dieta je výborným pomocníkem při snaze o pravidelné, zdravé a vyvážené stravování. Dostanete již připravené chutné pokrmy v odpovídajících porcích pro splnění vašich cílů. Když navíc využijete některou z 6 rad uvedených v článku, může být cena srovnatelná v porovnání s vlastním vařením po započítání všech nákladů včetně investovaného času.


1. Objednejte si krabičky na delší období


Výrazným způsobem, jak ušetřit za krabičky, je objednání na delší časové období. Vše je přehledně vysvětleno v ceníku. Tímto způsobem ušetříte klidně až 150 Kč za den (!). Sleva za objednání krabiček po dobu 8 týdnů dělá celých 23 %. A může jít klidně i jen o pár dní v týdnu, kdy nestíháte a potřebujete využít krabičkovou dietu.
Naopak se příliš nevyplatí objednávat pouze na jeden týden, kdy je k běžné ceně připočten příplatek 15 %. Navíc i pro tělo bude lepší, když vydržíte u jednoho způsobu stravování po delší dobu, protože se dokáže přizpůsobit a začnete naplno pociťovat pozitivní dopady.


2. Správná velikost krabiček


Při výběru vhodné velikostí porcí se určitě nebojte ptát. Cena se totiž odvíjí od kalorické hodnoty a tedy i velikosti porce. Při snaze o hubnutí či pro ženu menší postavy s méně pohybem se určitě vyplatí sáhnout po nejmenší variantě. Cenový rozdíl pro jedno jídlo dělá mezi největší a nejmenší porcí až zhruba 140 korun/den, což při odběru více jídel znamená výrazný rozdíl.


A jak určíte ideální kalorický příjem pro výběr správné velikosti krabiček? Využijte objednávku na míru, které zohledňuje vše důležité pro výběr správné porce.


3. Využívejte odběrné místo


Při využití osobního odběru ušetříte dalších 75 Kč/den, což je cena za dopravu kurýrem. Ve výsledku tak můžete zaplatit za 4 týdny až o 2 100 Kč méně. Podívejte se na seznam odběrných míst a vyberte si to nejbližší. Krabičky budou na místě připraveny v rámci uvedených časů, takže přijdete ve chvíli, kdy se vám to hodí. Vyzvednutí si tak můžete naplánovat podle sebe například cestou z nákupu a nemusíte čekat na kurýra.


4. Sdílejte dopravu krabiček na jedno místo