top of page
  • nutricbistro

Zhubněte zdravě a bez hladovění. Jak na pravidlo 90:10?

Aktualizováno: 16. 8. 2022

Trápíte se dietami, vážíte porce, počítáte kalorie – a výsledky přesto nepřicházejí? Jíte jen květák, koblížky nebo obojí? Možná na to celou dobu jdete špatně. Tam, kde klasické přísné diety selhávají, vám může pomoct jednoduché pravidlo 90:10.


Milujete pizzu, čokoládu nebo třeba řízky a neumíte si představit, že byste se jich v rámci diety vzdali? Máme pro vás dobrou zprávu. Nejste v tom sami.


Chutě na „něco dobrého“ (třeba během svátků nebo na rodinných oslavách plných nezdravého jídla) dřív nebo později zaskočí každého. A je to naprosto normální. Jak totiž upozorňují nutriční specialisté, zdravý životní styl není sprint, nýbrž celoživotní maraton. Klíčové proto je nastavit ho tak, aby vám vyhovoval co nejdéle a ve všech životních situacích.


Právě proto odborníci nedávno přišli s takzvaným pravidlem 90:10. Jde o upravenou podobu známějšího, ale méně efektivního pravidla 80:20. Pravidlo 80:20 tvrdí, že alespoň čtyři z pěti jídel, která se objeví na vašem jídelníčku, by měla být „zdravá“. 80 % vašeho energetického příjmu by se tedy mělo skládat z nutričně bohatých potravin (zjednodušeně jde o 4 z 5 jídel). Zbylých 20 % energetického příjmu můžete využít na zmrzlinu, skleničku vína, pivo s kamarády či na rodinnou oslavu.


Pravidlo 90:10 jde ještě o krok dál, a je tedy ideální pro všechny, kteří už mírnější pravidlo 80:20 zvládli bez problémů začlenit do svého životního stylu.

Podle pravidla 90:10 byste se v 90 procentech případů měli stravovat „zdravě“, naopak ve zbylých 10 procentech si můžete dopřát cokoliv, na co máte zrovna chuť. Díky tomu uspokojíte své chutě, a přitom stále dosáhnete všeho, po čem toužíte – ať už jde o zdraví, nebo vysněnou postavu.

Přečtěte si: „Jsme výsledkem svých každodenních návyků,“ říká Jana Zahradníková

Jak vypadá zdravá strava?


Zdravé stravování (tedy to, kterého byste se v 90 procentech případů měli držet) poznáte jednoduše. Vždy by totiž mělo vycházet z následujících základních principů.


Žádné průmyslově zpracované potraviny


Průmyslově zpracované potraviny jsou zřejmě hlavním viníkem většiny civilizačních chorob, které v současnosti lidstvo trápí – od obezity přes diabetes až po rakovinu nebo třeba „jen“ nejrůznější alergie a ekzémy.