top of page
  • nutricbistro

Trnitá cesta za ekologickými krabičkami

Aktualizováno: 13. 7. 2020

Chovat se šetrně k životnímu prostředí a snažit se co nejvíce omezit ekologickou stopu by mělo být úkolem každé firmy. Začíná to v každodenních činnostech, kdy je vhodné vymýšlet a aplikovat ekologičtější varianty. Ať už jde o to, v jakých obalech se kupují suroviny pro přípravu jídel, nebo o plastové krabičky, do kterých se porce balí. Chcete naše dobré jídlo v ekologických krabičkách? Přečtěte si, jaké jsou možnosti do budoucna a co bychom rádi. Pojďte ekologickým krabičkám naproti společně s námi.


Ekologie u krabičkové diety


Jak už z názvu krabičkové diety vyplývá, neobejde se bez vhodných obalových materiálů. Na první pohled se může zdát, že spotřeba plastových krabiček je velká a tento styl stravování představuje velkou ekologickou zátěž. Při bližším pohledu, a hlavně při správném zacházení s krabičkami však existují cesty, jak z tohoto druhu stravování udělat způsob relativně šetrný k životnímu prostředí.


Co všechno musí vydržet krabička, do které se jídlo dává?


Aby mohl obal na potraviny řádně fungovat a zbytečně nekazil dojem z celého jídla, musí splňovat několik parametrů. Krabička musí být pevná, aby nedošlo k deformaci jídla při transportu.


Protože součástí řady pokrmů bývají i tekutiny, musí krabička odolávat rozmočení. Další důležitou vlastností je možnost zatavení folií, tak aby obsah zůstal co nejdéle čerstvý a nedošlo k vylití.


Vývoj do budoucna


Aktuálně používáme polypropylenové krabičky, které dokážou splnit všechny důležité vlastnosti z pohledu uchování jídla při manipulaci a převozu. Při správném zrecyklování jsou i relativně únosnou variantou z pohledu ekologie.


Tento stav však určitě není konečný a sledujeme trendy v obalech pro potraviny a pátráme po ideálním řešení po všech stránkách.


Už v minulosti jsme zkoušeli různé varianty alternativních obalů, jako jsou krabičky z papíru, cukrové třtiny nebo skla, ale žádná z těchto možností nepřinášela uspokojivý výsledek.


Ekolo